سقف متحرک استخر

 
 
انواع استخرها از نظر جنس سازه عبارتند از:
-استخرهای بتنی
-
استخرهای آب بندی شده با وینیل
-
استخرهای فایبر گلاس
-
استخرهای فلزی
-
استخرهای چوبی
 سقف متحرک استخر پارک آبی آبسار
ایمنی و محافظت ایده آل از استخر با ایجاد سقف متحرک
صرف نظر از اینکه سازه استخر چه جنسی باشد باید جهت محافظت از استخر و بهره گیری مطلوب از آن اقداماتی را انجام نمود. امروزه در بسیاری از مجتمع های مسکونی و علی الخصوص باغها و ویلاهای خانوادگی استخر به عنوان یک رکن اصلی برای ساکنین طراحی می شود اما باتوجه به اینکه شنا کردن در اینگونه استخرها در هوای گرم تابستان آسان و ممکن بوده اما هوای سرد زمستان بهره‌گیری از چنین فضا و تفریحی را غیرممکن می سازد؛ لذا احداث سقف برای استخرهای شنا این ناممکن را ممکن کرده و موجب خاطری آسوده حین استفاده از استخر می شود. ضمن آنکه با توجه به شرایط اسلامی کشور ما، استفاده از استخر برای خانمها نیازمند یک فضای سرپوشیده است، بنابراین وجود فضای سربسته به دور استخرها ضروری می باشد.
 
سقف متحرک استخر تهران
سقف متحرک استخر وزارت کشور در ونک توسط کارگاه فنی مهندسی موسوی
 
سقف برقی استخر در تهران
سقف متحرک استخر وزارت کشور در ونک توسط کارگاه فنی مهندسی موسوی
 
ایجاد تکنولوژی سقف جمع شو برای استخرها موجب استفاده راحت از آن در 4فصل سال می گردد. حتی می‌ توان با درنظرگرفتن فضایی در لبه های استخر، محوطه ای برای جایگذاری وسایلی مانند صندلی، تخت، میز غذاخوری هم درنظر گرفت و آن را به یک استخر متحرک لاکچری تبدیل کرد.
 
سقف متحرک استخر لاکچری
 
سقف متحرک استخر(Removable swimming pool roof) چگونه باید باشد؟
استفاده بهتر از استخر باغ و ویلای شخصی، با ایجاد یک سقف متحرک باز و جمع شو برای استخر فراهم می گردد. چراکه با این وجود، می توان جهت لذت بردن از هوای بهاری سقف را باز و در فصول سرد جهت سهولت برای شنا و محفوظ ماندن دربرابر سرما سقف را بست. به این ترتیب در تمام طول سال می توان از محفظه استخر استفاده کرد. برای باز و بسته کردن سقف استخرها، باید از سقف متحرک دستی یا برقی استفاده کرد که نوع برقی آن مستلزم تعبیه موتور و ریل یا شین و ریموت کنترل می باشد. در استخرهای بزرگ، بالتبع سقف نیز بزرگتر و سنگین تر می باشد که نمیتوان آنها را بصورت دستی باز و بسته کرد.
 
سقف برقی استخر در اصفهان
سقف متحرک باغ فردوس اصفهان توسط کارگاه فنی مهندسی موسوی
 
سبک های مختلف سقف بازشوی استخر
برای طراحی و ساخت یک سقف متحرک برقی استخر سبک ها و مدلهای گوناگونی وجود دارد که انتخاب آن هم بسته به سلیقه مشتری و هم بسته به مکان استخر دارد.
 طرحهای مختلف در شکل زیر وجود دارد(سقف تخت، سقف شیبدار، سقف شیروانی، سقف هلالی و سقف های منحصربفرد) که تیم فنی مهندسی موسوی با بازدید رایگان از محل(مطابق با شرایط استخر) و طبق سلایق مشتریان عزیز آن را طراحی و اجرا می نماید.
 


محوطه استخر شنا

سقف متحرک هلالی استخر
سقف هلالی استخر برقی
 
استخر متحرک تهران
سقف تخت استخر شمال
سقف استخر متحرک 
سقف شیبدار استخر در فرمانیه توسط کارگاه فنی مهندسی موسوی
 
سقف متحرک استخر موسوی
سقف مانسارد استخر برقی
مکانیسم حرکت سقف برقی استخر

مکانیسم حرکتی سقف متحرک استخر یا می تواند از جانبین باشد و یا از وسطین که بستگی به محل قرارگیری استخر نسبت به محوطه اطرافش(وجود دیواره در کناره ها) و انتخاب مشتری دارد. عمده ترین روش حرکت سقف متحرک استخر تلسکوپی است که پانل ها قطعه قطعه جمع شده و روی هم قرار می گیرند.
 
نکاتی درباره سقف برقی استخر
۱-عایق بندیِ؛ آب بندی و هوابندی: برای آبندی استخر می توان از انواع چسب های مخصوص سنگ آنتک، و چسب های خمیری- پودری استفاده نمود تا استخر بعد از انجام ایزولاسیون دچار نشتی و کم شدن آب نگردد. لزوم نصب آبرو روی سقف متحرک نیز ضروری است. هوابندی استخر برقی نیز با لاستیک های EPDM انجام می شود تا از نفوذ هوای سرد به داخل جلوگیری کند.
 
2-ایجاد درب برای استخر اتوماتیک: استانداردترین نوع درب برای استخر برقی تمام اتوماتیک، درب کشویی(sliding) است که یا بصورت بالا و پایین یا چپ و راستی روی ریل جمع می شود.
 
3- لزوم گالوانیزه کردن سازه:
ویژگی اصلی استخرها رطوبت بالای آنهاست. لذا سازه مناسب برای استخر نوع فولادی با روکش گالوانیزه (ترکیبی از آلومینیوم و منیزیم) می باشد که نسبت به رنگ آمیزی و آلومینیوم بهترین مقاومت را دربرابر زنگ زدگی داراست. علاوه‌بر گالوانیزه سازه آلومینیومی نیز دارای دوام خوبی برای استخر می باشد.
سقف جمع شو استخر
سازه متحرک گالوانیزه استخر توسط کارگاه فنی مهندسی موسوی
 
سقف استخر برقی
نمایی از سازه آلومینیومی استخر
 
4-نورپردازی: از مهم ترین نکات طراحی داخلی محوطه استخر نورپردازی آن می باشد. علاوه بر پوشش شفاف سقف استخر برای استفاده از نور طبیعی در طول روز، تعبیه صحیح و استاندارد نور مصنوعی داخل و سقف تاشوی استخر بسیار مهم بوده و مضاف بر زیباسازی فضا در افزایش ایمنی استخر تاثیر دارد.
 
2 گزینه ایده آل برای پوشش استخر بازشو

·         سقف متحرک پلی کربنات:
خصوصیات سقف پلی کربنات استخر شامل ضدuv بودن برای محافظت از پوست، مقاومت زیادتر نسبت به شیشه(حدود 300 برابر) درمقابل برف و باد، انتقال به اندازه نور به داخل استخر، کاهش دید استخر در نوع مات، سبک بودن و هزینه کمتر نسبت به شیشه و درنتیجه صرفه اقتصادی است. ویژگی دیگر سقف پلی کربنات، افزایش دمای آب استخر برقی است. یعنی این صفحات به منظور افزایش دمای آب استخر از طریق خورشیدی نیز کاربرد دارند و نه تنها آب در طول شب خنک نمی شود بلکه در هوای آفتابی به طور رایگان گرم می شوداین امر موجب صرفه جویی قابل توجهی در هزینه خواهد شد. پس ورق پلی کربنات پوشش مناسبتری برای سقف متحرک استخر می باشد.
 سقف متحرک استخر با پلی کربنات
سقف متحرک استخر با پوشش پلی کربنات
 
·         سقف متحرک شیشه ای:
سقف متحرک شیشه ای نیز جلوه ای بسیار زیبا و شیک به استخر اتوماتیک می بخشد. شیشه سندبلاست به دلیل مات بودن برای استخرها محبوبیت بالائی دارد. اما بطور کلی استخر شیشه ای نیاز به سازه ای فولادی سنگین و یراق‌آلات و اتصالات خاص دارد که مستلزم هزینه بیشتری است.
 سقف متحرک شیشه ای- استخر شیشه ای
سقف متحرک شیشه ای در قیطریه توسط کارگاه فنی مهندسی موسوی
 
مزایای سقف برقی استخر
1-ایجاد فضای دو منظوره با سقف متحرک استخر
1-جلوگیری از آلودگی آب استخر
2-صرفه جویی در مصرف انرژی
3-تجهیز ایمنی درمقابل عناصر بیرونی مانند ورود حیوانات به محوطه استخر
4-ایجاد نمایی زیبا و شیک با سقف متحرک استخر متناسب با سلیقه مشتری
5-سهولت شنا در استخر درمقابل سرما و باد شدید


 سقف متحرک استخر
ایده هایی که مردم عاشقشان هستند..!
 
استخرها مخازن سر بازی هستند که هم در مراکز عمومی مانند ورزشگاهها، شهربازیها، هتل ها و مراکز درمانی قرار دارند و هم در خانه ها، باغها و ویلاها.
 
 
سقف متحرک پارک آبی آبسار اصفهان توسط کارگاه فنی مهندسی موسوی
 
 
 
تماس با ما:
نشانی: اصفهان- خیابان کهندژ- روبروی پمپ بنزین طلوع فجر- کوچه 88- فرعی1
تلفن: 03133653272 و 09132169106
کارگاه فنی مهندسی موسوی
بازدید: 237تاریخ انتشار : 1398/11/28

    تماس با ما

    آدرس: اصفهان – خیابان کهندژ – روبه روی پمپ بنزین طلوع فجر – کوچه گلخانه88 – فرعی1

    شماره تماس : 03133653272 همراه : 09132169104 abolfazlmosavi1038@gmail.com ایمیل