سایبان متحرک حیاط
سایبان متحرک خودرو
عوامل موثر در قیمت سایبان

 تاریخچه سایبان متحرک

 آدمی در همه جای کره خاکی، همواره در تلاش و کوشش برای ایجاد شرایط آسایش و رفاه  و امکانات بی حد و حصر برای زندگی خود بوده است.در کشور ما جهت برقراری این آسایش، سهم قابل توجهی از انرژی صرف سرمایش و یا گرمایش ساختمان ها می‌شود. کاهش مصرف انرژی و بهره گیری درست از نور و انرژی خورشید در ساختمان ها یکی از اصلی ترین پایه های استفاده بهینه از انرژی در ساختمان هاست. کاربرد سایبان ها پاسخی مناسب به استفاده درست از منابع انرژی می باشد. ضمن اینکه ایجاد سایبان علاوه بر رفع نیاز ساختمان، در جنبه زیبایی شناسی ساختمان هیچ گاه از نظر خارج نخواهدشد.
مکان های نصب سایبان
مکان سایه‌بان در ساختمان ممکن است بالای پنجره، درب، حیاط، پارکینگ خودرو، تراس و بالکن و در بیرون از ساختمان معمولاَ برروی ایستگاه دوچرخه ها، ایستگاه قایق ها، موتورخان ها یا بالای پیاده‌رو باشد. با افزودن ستون، سایه‌بان تبدیل به کانوپی می‌شود که می‌تواند از فضای ساختمان فراتر رود.
انواع پوشش سایبان موسوی (سایبان های پارچه ای و غیر پارچه ای)
اصولاَ سایبان ها در نوع پارچه ای و غیر پارچه ای( آلومینیوم، فایبرگلاس موجدار، پلی‌کربنات و ...) طراحی و ساخته می‌شوند. گرچه هر دو پوشش سایبان می تواند در نوع برقی طراحی شود اماعیب سایبان های پارچه ای نسبت به سایبان های غیر پارچه ای این است که علیرغم کاربرد مواد اولیه خوب در بافت آنها، در نهایت به دلیل فرسودگی و پوسیدگی شان در مقابل بادهای شدید و آفتاب حتی پس از درازمدت، عمر کمتری نسبت به سایبان های با سازه های آلومینیومی و گالوانیزه دارند. نوع دیگر سایبان های موسوی سایبان های با پوشش فولادی و پلی کربنات هستند که بارزترین مزیت آنها این است که بیش از 40 سال دوام دارند. این سایه‌بان‌های آلومینیومی وقتی استفاده می‌شوند که از سایه‌بان‌های پارچه ای نمی‌توان استفاده کرد مثلاً در جایی که بار سنگینی از جانب باد یا برف بر سایه‌بان تحمیل می‌شود. کارگاه فنی مهندسی موسوی این دسته از سایبان ها را در اشکال مختلف مسطح، منحنی و قوس دار طراحی می نماید که هر مدل بسته به سلیقه مشتری و مکان کاربری ایجاد می گردد. برای مثال سایبان برروی مبلمان داخل باغ، سقف پارکینگ برای محافظت از خودرو انواع متفاوتی از سایبان هستند.
سایبان پارچه ای حیاط
نمونه یک سایبان پارچه ای

 سقف متحرک

سایبان متحرک(تاشو) موسوی

سایبان های متحرک که امروزه محبوبیت زیادی نزد مردم یافته است، سایبان هایی انعطاف پذیر هستند که دارای موتور الکتریکی بوده و با فشردن دکمه ریموت کنترل از راه دور بصورت اتوماتیک از کنار یا لبه ها باز و بسته می شوند. با داشتن سایبان موسوی در منزل و باغ خود می توانید از فضای بیرون حتی در طول ساعات گرم و طاقت فرسای تابستان لذت ببرید.
سایبان های موسوی با پوشش آلومینیومی و فولادی، علیرغم کاربرد آلیاژ فلز در ساختشان داری وزن سبک و مقاومت خوب و خاصیت ضدزنگ و رنگ آمیزی درجه یک هستند. صفحات سایبان موسوی برروی ریل کار شده و هنگام جمع شدن بصورت تلسکوپی بدون ایجاد صدای مزاحم به ترتیب روی همدیگر قرار می گیرند.
یکی از نکات مهم سایبان موسوی ایجاد دیواره ها در زیر سایبان است که می تواند فضای باز محیط بیرون را تبدیل به اتاقی برای استفاده در هر زمانی بنماید که در ذخیره انرژی و کاهش هزینه ها، اثر مثبت دارد و یک اطمینان کامل در برابر عناصر اقلیمی به سرنشینان می دهد و هنگام نیاز به تهویه هوا گشوده شود. نکته دیگر محصولات موسوی هوشمند بودن آنهاست بدین معنا که درصورت وزش باد با سرعت بیش از حد تعیین شده و یا بارش نزولات جوی، سایبان اتوماتیک بسته می شود.
وجه تمایز سایبان و سقف متحرک موسوی نسبت به سایر سازندگان، خاص بودن آن در ابعاد و مکانهای دشوار است که در نتیجه بیش از 40سال تجربه کاری بدست آمده است. با استفاده از محصولات متنوع این کارگاه متوجه طراحی متمایز، نصب عالی آن خواهیدشد.
یکی از کاربردهای گسترده از سایبان های متحرک، بهره گیری از آنها برای پوشش حیاط می باشند که مخصوصاَ در کشور ما که در اکثر مناطق آفتابی می‌باشد و در فصل تابستان استفاده از فضای ایوان و حیاط را می نماید. بیشتر این سیستم‌ها ضدآب هستند و در مقابل سایه‌بان‌های مقاوم در برابر آب (سایه‌بان‌های دارای بازوهای افقی) قرار دارند و در نتیجه، آب به قسمت «بام» این سایبان‌ها به هیچ وجه نفوذ نمی‌کند.
سایبان موسوی علیرغم داشتن کیفیت عالی و استحکام بالا به جهت تامین آسودگی خاطر شما طبق ضوابط و شرایط با گارانتی در برابر نقص و حتی نگهداری سالیانه به شما ارائه می ‌شود.
کاربردهای سایبان موسوی
سایبان های موسوی با ایجاد یک حریم خصوصی، امکان سرو غذا در فضای باز بیرونی، حفاظت در برابر عناصر اقلیمی و اشعه مضر ماوراء بنفش، پوشش محافظ برای وسیله نقلیه شما، مکانی برای مطالعه و نشیمن، بازی کردن کودکانتان در محیط بیرون و ایجاد یک پاسیو برای نگهداری گلها را برای شما به ارمغان می آورد. ضمن اینکه سایبان های موسوی می تواند به میل شما مجهز به سیستم روشنایی، سیستم صدا و بلندگو و  آبروهای تخلیه آب باران گردد.
درواقع سایبان موسوی فواید ذیل را به شما هدیه می دهد:
·         راحتی کودکان شما هنگام بازی در فضای باز
·         ایجاد سایه خنک و هوایی بهاری و مطبوع و کاهش دمای هوا تا 15 درجه سانتیگراد
·         کاهش مصرف انرژی
·         امنیت
·         سلامت محیط و سلامت جسمی
 

نمونه های سایبان در خارج از کشور

سایبان متحرک برقی
سایبان منحنی پارکینگ خودرو در چین با آلیاژ آلومینیوم
 سایبان متحرک برقی
سایبان همراه با سیستم روشنایی در هلند

 

نمونه های سایبان موسوی

 سایبان جمع شوی حیاط  توسط کارگاه فنی مهندسی موسوی
سایبان کارشده توسط کارگاه فنی مهندسی موسوی در حیاط در اصفهان- منزل شخصی
 سایبان جمع شوی حیاط  توسط کارگاه فنی مهندسی موسوی
سایبان کارشده توسط کارگاه فنی مهندسی موسوی برروی تراس در اصفهان- منزل شخصی
 
 سایبان پارچه ای آکاردئونی آستان مقدس زینبیه اصفهان توسط کارگاه فنی مهندسی موسوی
سایبان آکاردئونی توسط کارگاه فنی مهندسی موسوی در آستان مقدس زینبیه اصفهان در حالت باز
 سایبان پارچه ای آکاردئونی آستان مقدس زینبیه اصفهان توسط کارگاه فنی مهندسی موسوی
سایبان آکاردئونی توسط کارگاه فنی مهندسی موسوی در آستان مقدس زینبیه اصفهان در حالت بسته
 
کارگاه فنی مهندسی موسوی، یک سازنده پیشرو در ایران در زمینه ساخت انواع سقف و سایبان های متحرک و ثابت، نورگیر، رمپ و صفحه گردان در خدمت شما هموطنان عزیز می باشد. جهت سفارش کالا و کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تلفن های زیر تماس بگیرید:
09132169104 و 03133653272
آدرس: اصفهان- خیابان کهندژ- روبروی پمپ بنزین طلوع فجر- کوچه گلخانه- فرعی1
 

تماس با ما

آدرس: اصفهان – خیابان کهندژ – روبه روی پمپ بنزین طلوع فجر – کوچه گلخانه88 – فرعی1

شماره تماس : 03133653272 همراه : 09132169104 abolfazlmosavi1038@gmail.com ایمیل