انواع پوشش استخر روباز

 پوشش استخر روباز


زمانی که در حال طراحی فضای بیرونی منزل هستید باید به خیلی از نکات توجه کنید. یکی از نکاتی که در زمان طراحی منزل باید به آن توجه کرد، مکان قرار گرفتن استخر می باشد. استخر اگر بیرون از منزل و در حیاط خانه قرار بگیرد با مشکلاتی مثل: کثیف شدن آب استخر با برگ های درختان مواجه خواهد شد. همچنین استفاده از استخر در حیاط، برای کسانی که رفت و آمد زیادی دارند مشکلات دیگری هم در پی دارد. افرادی که اصرار دارند استخرشان در فضای بیرونی منزل باشد می توانند از انواع پوشش استخر روباز که در بازار وجود دارند، استفاده کنند. پوشش استخر روباز راه حل مشکلاتی مثل آلودگی آب استخر و ...برای استخرهای موجود در فضای بیرونی منزل می باشد.
 

 

انواع پوشش استخر روباز

انواع پوشش استخر روباز در بازار تولید و عرضه می شود. پوشش استخر روباز در دو مدل ساخته شده است. که این دو مدل عبارتند از:
 
  1. پوشش ثابت استخر روباز
  2.  پوشش متحرک استخر روباز
 

مدل ثابت پوشش استخر

پوشش ثابت یکی از بهترین انواع پوشش استخر روباز می باشد. این نوع پوشش برای استخر هایی به کار می رود که همسایه ها و خانه های دیگر بر آنها دید دارند. این نوع پوشش ها از ورق هایی از جنس پلی کربنات و نورگیر های حبابی تشکیل می شوند. پوشش ثابت استخر روباز می تواند دارای آپشن هایی مثل عایق بودن صوتی و حرارتی نیز باشد. این پوشش ها آسایش و امنیت را در مواقع لازم، برای افرادی که دوست دارند استخری در حیاط داشته باشند فراهم می کنند.
 

مدل متحرک پوشش استخر

یکی دیگر از انواع پوشش استخر روباز مدل پوشش متحرک می باشد. از پوشش متحرک در فصل هایی مثل پاییز و زمستان، برای جلوگیری از کثیف شدن آب استخر در پاییز و یخ نزدن آب استخر استفاده می شود. این پوشش به راحتی قابل باز و بسته کردن است. این مدل پوشش استخر در دو فرم کشویی و ریلی وجود دارد. هر زمان بخواهید بدون سقف و در هوای آزاد می توانید شنا کنید. این پوشش هم از ورقهای پلی کربنات ساخته می شود‌. این پوشش محیط را ایزوله می کند. این ورقه ها بسیار مقاوم در برابر ضربه هستند. همچنین عایق سروصدا و حرارت نیز می باشند. پوشش متحرک یکی از پرکاربردترین انواع پوشش استخر روباز می باشد. در این نوع پوشش هر قسمت روی ریلی قرار می گیرد که می توان آن را با دست یا با استفاده از ریموت باز و بسته کرد.
البته این نوع پوشش استخر هم مدل هایی دارد. مثل:
 

پوشش استخر روباز به صورت متحرک یک تکه

این پوشش به صورت یکپارچه روی یک ردیف ریل قرار می گیرد.
 

پوشش استخر روباز به صورت متحرک چند تکه یا تلسکوپی

این پوشش به صورت تکه ای روی استخر قرار می گیرد. برای هر تکه از پوشش یک ردیف ریل نیاز است. یعنی می توان بعضی مواقع فقط یک قسمت پوشش را باز کرد و فقط آن یک قسمت استخر بدون سقف باشد.

 

 

مزیت های استفاده از انواع پوشش استخر روباز

از مهمترین مزایای انواع پوشش استخر روباز این است که می توانید استخری در فضای باز، بدون مزاحمت اطرافیان برای خود داشته باشید. هر موقع بخواهید می توانید زیر آسمان و در فضای باز شنا کنید. با وجود پوشش استخر روباز ، موقعی که بخواهید استخر خود را مورد استفاده قرار می دهید و از دید دیگران و همسایه ها هم پنهان هستید. باید از انواع پوشش استخر روباز در کیفیت های بالا استفاده کرد. از ویژگی های پوشش های استخر با کیفیت خاصیت ضد ضربه بودن و ضد زلزله بودن آنها می باشد. باید از پوشش هایی استفاده کرد که دچار فرسایش، در آب و هواهای متفاوت نشوند و در برابر بادها و تکان های مختلف مقاوم باشند.
 
انواع پوشش استخر روباز دارای جنس های متفاوتی می باشند. برای هر منطقه ای بر اساس آب و هوای آن منطقه پوشش استخر تهیه می شود. مثلاً برای مناطق گرمسیر نمی توان، همان جنس پوشش استخر که برای مناطق سردسیری استفاده می شود را به کار برد. در مناطق بارانی و مناطقی که خشک هستند هم همین نکته باید در نظر گرفته شود. پس در نتیجه علاوه بر نظر شخصی و سلیقه ای برای تهیه پوشش استخر حتماً شرایط آب و هوایی آنجا را نیز باید در نظر گرفت.
بازدید: 68تاریخ انتشار : 1401/05/18

    تماس با ما

    آدرس: اصفهان – خیابان کهندژ – روبه روی پمپ بنزین طلوع فجر – کوچه گلخانه88 – فرعی1

    شماره تماس : 03133653272 همراه : 09132169104 abolfazlmosavi1038@gmail.com ایمیل