سقف متحرک تراس چه کاربردی دارد؟

 

 سقف متحرک تراس چه کاربردی دارد؟

در حال حاضر، علاقه به نصب سقف های متحرک در باغ ها و خانه های خصوصی افزایش یافته است. نصب سقف متحرک برای تراس، مزایای غیر قابل انکاری دارد. برای آشنایی با مزیت های فراوان این سقف ها، ادامه مطلب را دنبال کنید:
  • در بیشتر مواقع، تراس ساختمانها با کمک مصالح ساختمانی سنگی و آجری طراحی می شوند. این در حالی است که سقف متحرک، با کمک پروفیل های آلومینیومی طراحی می شود. سپس به کمک یک ریموت می توانید آن را در زمان دلخواه باز و یا بسته کنید.
  • انتخاب و استفاده از سقف متحرک، زیبایی خاصی به تراس می بخشد. خصوصا زمانی که در قسمت زیرین پروفیل های آلومینیومی، از نور های LED استفاده می شود، زیبایی محیط دو چندان می شود.
  • اگرچه ممکن است انتخاب و نصب این پروفیل ها را به علت هزینه بالا به تعویق بیندازید، اما باید گفت که با کمترین قیمت نیز می توان آن ها را استفاده نمود.

کنترل نور خورشید به کمک سقف موقت

اگر به قسمت تراس ساختمانخود نگاه کنید، متوجه خواهید شد که همواره نور خورشید به آن ناحیه می تابد. این اتفاق ممکن است برای همه خوشایند نباشد. سوالی که برایتان پیش می آید این است که چگونه می توان نور خورشید را در ناحیه تراس کنترل و هدایت کرد؟ در واقع شما تنها در صورتی می توانید موفق به انجام این کار شوید که از سقف متحرک برای تراساستفاده نمایید.
سقف متحرک به گونه ای طراحی شده است که در زمان دلخواه، امکان باز و یا بسته شدن دارد. به این صورت در هر ساعت از شبانه روز، می توانید آن را باز و بسته کنید. نکته دیگر اینکه مواقع دلخواه، می توان با استفاده از ریموت سقف را پوشاند و در تراس سایه ایجاد کرد. این امر اغلب زمانی که می خواهید برای لحظاتی کوتاه در تراس بنشینید و استراحت کنید مناسب است.
 

 
 
 
سقف متحرک برای تراس
 

روش نصب سقف متحرک برای تراس

سقف متحرک، همان طور که دانستید یک روش عالی برای پوشاندن قسمت بالایی تراس است. اغلب اوقات، در تراس مجتمع های بزرگ و یا حتی تالارهای مجلل عروسی، از این روش استفاده می کنند. روش نصب سقف موقتنیز بسته به مساحتی که تراس دارد، متفاوت خواهد بود. گاهی اوقات، برای یک تراس کوچک نیاز به سقف چندان بزرگی نخواهید داشت. در نتیجه، روش نصب آن نیز ساده خواهد بود.
در عوض، اگر بخواهید برای تراس ساختمانبزرگ اقدام به نصب سقف متحرک کنید، مطمئنا با چالش ها و دشواری هایی روبرو خواهید بود. البته جای نگرانی نیست زیرا امروزه نصاب های حرفه ای به راحتی این کار را برایتان انجام می دهند.
استفاده از سقف متحرک در حیاط رستوران
آیا تاکنون به رستوران هایی که دارای حیاط هستند و فاقد سقف می باشند، مراجعه کرده اید. اولین سوالی که پس از مراجعه به این رستوران ها برایمان ایجاد می شود، نحوه مدیریت رستوران در زمان بارش برف و باران است. در واقع مدیران و صاحبان این رستوران ها، با تفکر والای خود، روش صحیحی برای مقابله با این مشکلات پیدا کرده اند.
استفاده از سقف متحرک برای تراس، می تواند به طور کامل از ورود برف و باران به داخل محوطه رستوران جلوگیری کند. در واقع زمانی که بارش برف و باران امتداد پیدا کرد، کارکنان ساختمان با استفاده از یک ریموت کوچک، سقف را جابه جا کرده و با نفوذ آن به داخل محوطه مقابله می کنند.
 
سقف متحرک برای تراس
بازدید: 166تاریخ انتشار : 1401/04/05

    تماس با ما

    آدرس: اصفهان – خیابان کهندژ – روبه روی پمپ بنزین طلوع فجر – کوچه گلخانه88 – فرعی1

    شماره تماس : 03133653272 همراه : 09132169104 abolfazlmosavi1038@gmail.com ایمیل