راهنمای خرید و سفارش سقف متحرک

راهنمای خرید و سفارش سقف متحرک

سفارش و خرید یک سایبان یا سقف متحرک ناشی از یکسری نیازهای ما در ساختمان خود جهت رفاه و آسودگی بیشتر زندگی صورت می‌گیرد. این سقف های جمع شونده موسوی، بدون نیاز به شیب و در یک سطح کامل مسطح به آسانی حرکت می کنند. 
لازم به ذکر است برای تفاوت سقف متحرک با سایبان متحرک در این است که در سایبان، پوشش در زیر سازه و در سقف، پوشش بر روی سازه نصب می شود. با توجه به این 2 مورد که هم در اقالیم مختلف ایران زمین، شرایط محیطی متفاوتی حاکم هست و هم این سقف تاشو چه کاربری ای داشته باشد، بنابراین هنگام سفارش و خرید یک سقف متحرک باید نکات دقیقی را مورد توجه قرار داد. ما در این مجموعه شما را به مطالعه رهنمون مختصر خود دعوت می کنیم:
 

نوع سقف

اینکه سقف متحرک مورد نیاز از نوع برقی باشد یا دستی، در همه متریال مصرفی سقف تاثیر می‌گذارد. چرا که در جابجایی دستی نباید از مواد ثقیل و سنگین استفاده کرد. یک سقف متحرک سبکبار باید خیلی روان و سریع حرکت نماید.

جنس سقف:

اینکه سقف متحرک مورد نیاز باید در چه محوطه ای از ساختمان اجرا شود و کاربردهای سقف چه باشد جنس یا نوع پوشش سقف را تعیین می‌نماید. مواردی همچون مقدار نور عبورکننده، قرار گرفتن مستقیم یا غیر مستقیم در معرض آفتاب و باد و باران، جلوگیری از اشعه فرابنفش خورشیدی، دید داشتن به زیر سقف، تردد انسان و یا خودرو از روی سقف و قرار دادن اشیاء روی سقف، در تعیین و تشخیص جنس سقف اجرایی دخالت دارند. لذا جنس سقف می تواند از نوع:
 
پارچه؛ عمدتاَ برای سایبان های خودرو در فضای باز و سقف پارچه ای آکاردئونی برای نمازگزاران، کافه تریاها، پشت بامها و تراسها و بهارخواب ها.
پلی کربنات؛ عمدتاَ برای پاساژها به دلیل انعطاف پذیری، زیبایی خاص و رنگهای متنوع برای سقف حیاط مساجد و مصلاها، برای سایبان خودرو در رنگهای روشن.
شیشه؛ بیشتر برای سقف برقی استخرها و نورگیر پاسیوها.
ساندویچ پانل؛ بیشتر برای سقف برقی سوله ها، باشگاهها و ورزشگاهها، کارخانه ها، رستورانها، مرغداریها و فضاهای بزرگی که تحکیم و استواری سقف نیاز باشد و نیز نظافت و شستشوی راحت مطمئن و عدم رشد قارچها و کپک ها در آن ملاکی مهم باشد.
 
 

رنگ سقف:

از قدیم الایام مقوله رنگ و رنگ شناسی در طراحی و معماری قسمتهای مختلف ساختمانها مقوله مهم و تعیین کننده ای بوده است. آگاهی از شناخت و کاربرد رنگها علاوه بر بحث زیبایی شناختی دکوراسیون، به رفع نیازها با هزینه کمتر کمک عمده ای می‌کند. رنگ متریال سقف متحرک به لحاظ بازتاب نور و جذب یا دفع گرما اهمیت دارد. ناگفته نماند رنگ متریال سقف نیز به فضای اجرای سقف بستگی دارد. معمولاَ متریالهایی که در جنس سقف استفاده می‌شوند رنگهای گوناگونی دارند که این تنوع، حق انتخابی را به مصرف کننده می دهد که عبارتند از:
رنگهای پارچه (بیشتر رنگهای آکروماتیک، سرمه ای و سبز سدری، سبز تیره)؛ برای مثال سایبان های پارچه ای آکاردئونی با رنگ کرمی روشن برای نمازگزاری در صحن های مساجد.
رنگهای پلی کربنات( همه رنگهای مختلف)، برای مثال سقف برقی پلی کربناته به رنگ زرد روشن برای حیاط هایی که هم محل پارکینگ خودرو هستند و هم دارای باغچه هستند.
رنگ شیشه( رنگ شیشه معمولاَ ثابت است و بیشتر مشجر بودن و نبودن آن رعایت می‌‌شود) برای مثال سقف برقی با شیشه تیره و مشجر برای استخرها برای حفظ امنیت و ایجاد حریم خصوصی افراد. اما از گذشته برای مساجد از شیشه‌ها در رنگهای متنوع بدلیل خواص روانشناختی و آرامش بخشی آنها استفاده می شده است.
رنگهای ساندویچ پانل(آبی، قرمز، سبز، زرد، نارنجی، سفید و خاکستری)؛ برای مثال سقف برقی با ساندویچ پانل به رنگ آبی روشن برای رستورانها که مانع از جذب نور زیاد آفتاب و ایجاد گرما در زیر آن می شود.
 
 
 
شکل 1- تصویر سایبان متحرک مسجد با پلی کربنات های رنگی
 

لوازم و متعلقات نصب سقف متحرک

متعلقات نصب یک سقف متحرک بسته به نوع، ابعاد، جنس و نیاز به نورپردازی آن سقف متفاوت خواهد بود و شامل اقلام ریز و درشت مصرفی اعم از موتور الکتریکی، پروفیل، پیچ، یاتاقان، قرقره، ریل، سامانه های آب بندی و هوابندی و ریموت کنترل یا سوئیچ دیواری می‌باشند. در زیر شکل یک سقف تاشو با اجزای آن را مشاهده می شود.

 
شکل 2- اجزای یک سقف متحرک

 در هر سقف بسته به نوع کاربرد و پوشش آن، این یراق آلات مصرفی نیز متفاوت خواهد بود. برای مثال تجهیزاتی که برای اتصال پانل های یک سقف شیشه ای برقی به کار می ورند به دلیل ظرافت و وزن زیاد شیشه، با تجهیزات سقف پارچه ای برقی فرق دارند. حتی نحوه لینک این یراق آلات و پروفیل های کاربردی نیز در عمر مفید سقف موثر هستند. برای مثال نوع پیچ ها و ساخت و نصب پروفیل هایی که در اتصال پانل های سقف برقی به کار میروند باید بگونه ای باشند که در سقف موجود در فضای باز از وزش باد به زیر سقف جلوگیری کند و استواری و مقاومت سقف و ایمنی افراد را به خطر نیندازد.
 
 
شکل 3- تصویر اتصالات مورد استفاده در سقف متحرک

کیفیت متریال

کارگاه فنی مهندسی موسوی همواره در تلاش است از بهترین متریال در ساخت و اجرای سقف تاشو برای مشتریان عزیز استفاده نماید تا عمر این سازه ها نیز به حداکثر برسد. البته این نکته در جلسات مشاوره با مشتری در میان گذاشته می‌شود تا آنها از تفاوت سقف های متحرک ممتاز موسوی با سایر سقف های جمع شونده آگاه باشند و اطمینان لازم را قبل از پرداخت هزینه بدست آورند.
 

نقشه 3D MAX

در طراحی و اجرای سقف های بزرگ و با ابعاد و اشکال چند زاویه ای، کارشناسان فنی مهندسی موسوی بعد از بازدید از محل و اندازه گیریها و قبل از شروع کار به درخواست مشتری، یک نقشه مدلینگ انیمیشنی از سقف متحرک مشتری طراحی می شود. این نقشه که 3DMAX نام دارد توسط کارشناسان نخبه این نرم افزار طراحی گردیده و به مشتری ارائه می شود تا بداند فضای ساختمان خود بعد از اجرا به چه حالتی درمی آید. لذا اصلاح هرگونه عیب و یا تغییر ایده و برنامه ریزی در شیوه اجرای سقف اتوماتیک و جایگذاری عناصری مانند درخت، مبلمان های زیبا، میزهای ناهارخوری،حوض آب و آبنما و ... براحتی ممکن بوده و این امر آسودگی خاطری را برای مشتری به ارمغان می آورد.
 
 
شکل 4- تصویر نقشه 3D MAX پروژه سقف متحرک رستوران بام شهر اصفهان در حالت بسته


 
شکل 5- تصویر نقشه 3D MAX پروژه سقف متحرک رستوران بام شهر اصفهان در حالت باز

 قیمت سقف اتوماتیک

با توجه به همه موارد فوق الذکر بهای سقف متحرک معین می گردد و پیش فاکتور آن به شرح جزئیات به مصرف کننده ارائه می‌شود. بعبارتی قیمت سقف متحرک متاثر از عوامل زیر می باشد:
 
  • کیفیت و برند متریال استفاده شده(مثلاَ ضد آب وآتش بودن پارچه ها) 
  • دستی یا برقی بودن سقف متحرک
  • تعداد موتورها و پنل های سقف
  • تعبیه سیستم روشنایی، پنکه ها، بخاری، ناودانی، مه پاش و ... .
بی گمان تصمیم و نتیجه گیری برای انتخاب یک سقف متحرک از هر نوعی و در هر جایی نیاز به راهنمایی و مشاوره دارد. در کارگاه فنی مهندسی موسوی، در ابتدا کارشناسان از محل اجرای سقف دیدن کرده و بنا به نیاز و اهمیت پروژه، جلساتی را با مشتری برگزار می نمایند و براساس متریال و ابعاد و نیاز مشتری برآورد هزینه می نمایند. کلیه کارشناسان و مهندسین مشاور کارگاه فنی مهندسی موسوی تلاش می کنند برابر استانداردها و طبق سلیقه مشتری، در کوتاهترین زمان ایشان به نتیجه دلخواه خود دست یابد. در کل جزئیات هر پروژه به شرایط مشتری بستگی دارد. در این کارخانه صنعت سقف سازی بر پایه تکنولوژی های روز پیش برده می شود و حتی ضمانت های یکساله و بیشتر برای آسودگی خاطر مشتریان عزیز سقف متحرک موسوی، در نظر گرفته می شود.
 
تماس با ما:
نشانی: اصفهان- خیابان کهندژ- روبروی پمپ بنزین طلوع فجر- کوچه 88- فرعی1
تلفن:03133653272 و 09132169104
 
 
بازدید: 593تاریخ انتشار : 1400/02/07

    تماس با ما

    آدرس: اصفهان – خیابان کهندژ – روبه روی پمپ بنزین طلوع فجر – کوچه گلخانه88 – فرعی1

    شماره تماس : 03133653272 همراه : 09132169104 abolfazlmosavi1038@gmail.com ایمیل