سقف متحرک شیشه ای

سقف متحرک شیشه ای ایدی از بشر که همانا سقف شفاف بود را عملی نمود . سقف شیشه ای جمع شونده به خاطر ویژه گی ذاتی خود داری ساختاری متشکل از شیشه های نشکن و مقاوم با قدرت عبور نور فراوان می باشند . 

سقفهای متحرک شیشهای به مانند سقف های متحرک استخری دارای سازه ای بسیار قدرتمند میباشند . تایل ها وبلوک های مقاوم و نشکن ازجمله متریال های مهم این سازه هستند .

مختصری در مورد سقف های شیشه ای متحرک :

شاید بتوان گفت تاریخچه سقف های متحرک به حدود ۷۰ سال گذشته برمی گردد جایی که دیوید میلر برای اولین بار در سال ۱۹۶۳ اولین سقف متحرک برقی با قابلیت کنترل از راه دور را اختراع کرد

سقف اسکای لایت چیست ؟

 
اسکای لایت  همانطور که از نامش پیداست سقفی است شفاف شیشه ای که گاهی شیشه و گاهی از پلی کربنات ساخته شده  است با توجه به اینکه در این بخش به شکل طبیعی و با استفاده از نور خورشید روشنایی استفاده خواهد شد، این نکته مهم است که از ملزمه ی شفافی همچون شیشه و پلی کربنات استفاده شود.
 

مشخصات سقف های متحرک

 • از سازه های سبک و آلومینیوم تقویت شده در آن به کارمی رود. مقاومت سازه در مقابل پوسیدگی و زنگ و زدگی . رنگ سازه های سقف متحرک از رنگ پودری الکترواستاتیک در رنگ های متنوع.
 • این نوع سقف ها در مقابل بادهای شدید و بار برف تا 85 کیلوگرم بر متر مربع را مقاوم هستند.
 • کاملاً آب بندی شده و سیستم تخلیه آب دارد.
 • این نوع سازه به دلیل سبک بودن قابلیت این را دارد که در ساختمان های قدیمی نیز بکار رود.
 •  این نوع سازه نیاز به تعمیر و نگهداری ندارد.
 
 
 

کار برد سقف متحرک شیشه ای:

سقف جمع شو سقفی است که بنا به نوع طراحی و به خواست و اراده انسان قابل باز یا بسته شدن باشد سقف های جمع شونده متحرک در سکونتگاه ها رستوران ها و کافه ها مراکز شنا و پارکینگ، تراس سایر اماکن بنا به نوع نیاز با توجه به اینکه تمایل به استفاده از فضای باز وجود داشته باشد تقسیم بندی می گردند.
یکی دیگر از کاربرد های این نوع سقف ها این است که اگر بخواهیم قسمتهایی از خانه را تبدیل به پاسیو کنیم و یا بخواهیم حیاط سرپوشیده ای داشته باشیم بسیار ایده ی جالب و خلاقانه ای است.
 

سقف های شیشه ای در چه اندازه هایی ساخته می شوند:

اشکال و اندازه ها سقف های متحرک بنا به نوع استفاده به صورت گنبد یا سطحی صاف و مسطح یا الرقص میباشند یک محل اقامت می تواند بین ۳ تا ۵ اسلاید سقف جمع شونده وابسته به هم داشته باشد البته فضای محل در تعداد اسلاید های سقف متحرک
تاثیر ویژه ای دارد به عنوان نمونه یک سالن اجلاس بین ۵۰ تا ۱۰۰ اسلاید می تواند داشته باشد در حالی که یک سقف مبارکه پارکینگ حدوداً دو یا سه اصلاح دارد.
مزیت سقف متحرک شیشه ای:
این گونه سقف ها به ما این امکان را می دهد که از مناظر زیبای بیرون مثل دیدن درختان آسمان باران و برف نور زیبای خورشید و رنگین کمان و برگریزان فصل پاییز .پرواز پرندگان و همه ی زیبایی های هستی لذت ببریم.
معایب سقف های شیشه ای
 هرچند مزایای این سقف ها بیشتر از معایب آن می باشد اما بد نیست که معایب آن را نیز بدانیم چرا که بهتر می توانیم تصمیم به اقدام احداث چنین سقفی کنیم. و متوجه می شویم که کجا ها بیشتر کاربرد دارد ونا دانسته دست به اقدامی غلط نزنیم.
-         یکی از معایبی که می‌توان برای سقف‌های شیشه‌ای عنوان کرد می توان به کثیف و کدر شدن شیشه ها به مرور زمان بر اثر ‌گرد‌وغبار ‌و‌بارندگی‌به‌جا‌می‌ماند‌ و دیگر نمی توان به خوبی از فضای بیرون بهرخ ببریم و بهتر ببینیم . وتمیز‌شدن‌آنها‌کار‌مشکلی‌است .
-         یکی دیگر از معایب شیشه های استفاده شده در سقف اتوماتیک این است که وزن سنگینی دارند و باید از وزن استاندارد خود خارج نشود.
-         اگر کف این نوع فضاها از چوب باشد بر اثر تابش شدید خورشید ممکن است باعث آتش سوزی شود. و یا گرمای نور شدید خود خورشید ممکن است در بعضی از ساعات روز آزار دهنده باشد.

چرا از سقف شیشه ای استفاده می کنیم؟

-         برای استفاده و لذب بردن از فضای بیرون و طبیعت مثل درختان آسمان و مناظر زیبا
-         استفاده از نور بیشتر
-         ورود هوای تازه به درون فضا
 
 
سقف های شیشه ای متحرک چگونه باز و بسته می شوند؟
این نوع از سقفها به صورت کشویی باز و بسته می شوند.
 
چه سیستمی در سقف های شیشه ای استفاده شده است؟
سقف متحرک سالن های ورزشی
سالن های ورزشی بنا به جغرافیایی که در آن واقع شده اند می توانند، از سبکهای جمع شده استفاده کنند. بعضی از سالن های ورزشی در هوای سرد و بعضی از آنها در هوای گرم واقع شده اند. در هر حال برای حفظ سرمایش و گرمایش کاربرد فراوانی دارند.
این امکان باعث سهولت تماشاگران ایجاد شرایط مطلوب تر برای دیدن مسابقات ورزشی پدید می‌آورد.
یکی دیگر از اهداف استفاده از این نوع سقف ها به خاطر رشد چمن های طبیعی و یا حفظ آنها بوده است .
اولین استادیوم با امکان سقف جمع شونده
نام این استادیوم سیبیل آرنا می باشد که در سال ۱۹۶۱ ساخته شده است این نخستین مکان ورزشی با قابلیت اسکان ورزشکاران و تماشاگران بوده است.

نحوه محاسبه قیمت سقف برقی

محاسبه قیمت سقف متحرک برقی قیمت سقف برقی بر اساس متراژ پروژه ای که سقفی که  روی آن قرار گرفته می‌شود محاسبه می شود نوع  جنس سقفی که در پروژه کار می شود در قیمت آن تاثیر گذار است. می توان گفت با پایین ترین قیمت برای سقف متحرک ۴۰۰ هزار تومان و میانگین 950  هزار تومان به بالا ترین قیمت یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان می باشد.
 
سقف متحرک که برای سقف استخر کار می شود جای باید کاملاً صاف و تراز باشد جنس پیچ ها از استیل باشد مرغوب تر خواهد بود و در آن حالت زنگ زدگی ایجاد نخواهد شد به خصوص در محیط های رطوبتی مثل استخر اگر فضای کمی برای سقف نیاز داشته باشیم ریل کمتری نیز به کار می‌رود بهترین نوع فضای کم حالت سقف بازشو از وسط است چرا که فضای کمتری را اشغال می کند گاهی سقف متحرک بر روی دیوار ساختمان یا از یک طرف و یا از دو طرف قرار می گیرد و به ساختمان متصل می گردد هر چه فضای کمتری داشته باشیم برای صفحه متحرک، قیمت آن نیز کاهش می یابد.
                
بازدید: 2315تاریخ انتشار : 1398/10/28

  تماس با ما

  آدرس: اصفهان – خیابان کهندژ – روبه روی پمپ بنزین طلوع فجر – کوچه گلخانه88 – فرعی1

  شماره تماس : 03133653272 همراه : 09132169104 abolfazlmosavi1038@gmail.com ایمیل