انواع سقف های متحرک
در گذشته های دور وجود سایه ارزش بسیار زیادی داشته است زیرا ساخت و ساز های زیادی نبوده و معمولاً افراد از وجود درختان برای سایه ای استفاده می کردند.
تصور بسیار شیرین و دلنشین است در هوای بسیار گرم زیر سایه درختی وقت سپری کردن....
امروزه با پیشرفته صنعت ایجاد سایه کاری بسیار سخت به حساب نمی آید. سقف های متحرک به راحتی این امکان را برای ما فراهم  می کنند در این مطلب  قصد داریم ماهیت اصلی سقفهای متحرک و انواع آن را را مورد نقد و بررسی قرار دهیم.

اصلی‌ترین وظیفه یک سقف متحرک با کیفیت ایجاد سایه می باشد. البته در بعضی از موارد اولویت کاربردها تغییر پیدا می کند به عنوان مثال سقف متحرک یک استخر بیشتر به جهت ورود اشیا به داخل استخر می باشد. البته سقف های متحرک مساجد و و دیگر انواع سقف ها  کاربردهای متفاوتی دارند. 

ولی‌ اصلی ترین وظیفه را می‌توان ایجاد سایه عنوان نمود.

سقف ها به چند دسته تقسیم بندی میشوند:این از اختیارات کارفرماست که بنا به نوع نیاز 
نوع سقف خود را بر اساس نوردهی مشخص کند.  طبیعتاً برای عده ای وجود  نور و برای عده‌ای وجود سقف حائز اهمیت می باشد. 

اما 
سقف هایی که قرار است نور را از خود رد کنند بهتر است برای پوشش از متریال شیشه و پلی‌کربنات استفاده کنند. زیرا این دو متریال قابلیت عبور نور را را به راحتی به شما می دهد و اما پوشش هایی که قرار است صرفاً به عنوان یک سقف باشند باید دو نکته را رعایت کنند.

اولاً از ساندویچ پانل و ورق های پلی یا پوشش های پی وی سی استفاده کنند و دوم اینکه آب بندی و هوابندی را را به خوبی رعایت کنند. 

زیرا عدم رعایت این دو نکته باعث بروز مشکلاتی در آینده می شود باید به این نکته توجه کامل نمود که سقفی که قرار است صرفاً وظیفه سقف بودن خود را اجرا کند بنابراین نباید هیچ گونه جرمی از آن عبور کند مثال این موضوع مثال سقف خانه می باشد.

شاید بتوان گفت بعضی از مشتریان اگر راهی داشتند به جای سقف های متحرک برقی از سقف های پلیتی استفاده می کردند ولی به دلیل اینکه این سقف های از جنس پلیت ظاهر خیلی زیبایی ندارد مجبور می شوند از ساندویچ پانل و ورق های
 pvc استفاده کنند البته لازم به توضیح است سقف های متحرک با پلیت کاربرد خود را  برای مشتریان دارند اما بیشتر در سوله ها  و مراکز صنعتی استفاده میشوند. 

نکته مهم:


سقف متحرک با پوشش پارچه عموما یک سقف متحرک حرفه ای نیست زیرا جنس پارچه غیر استیبل می باشد و در مقابل نور خورشید در طول زمان کیفیت خود را از دست میدهد.
سقف ها را از نظر اینکه قرار است چه مقدار باز شوند نیز می توان به دو گروه سقفهای که قرار است کامل باز شود یا سقف هایی که قرار است بخشی از آن آن باز شوند نیز قابل برسی هستند. بعضی از مشتریان بنا به نوع نیاز سقف های خود را به این شکل طراحی می کنند که اگر  مساحت فضایی که قرار است سقف بر روی آن قرار گیرد ۵متر باشد یک متر آن را به صورت ثابت و ۴متر آن را به صورت متحرک قرار میدهند.
 

تماس با ما

آدرس: اصفهان – خیابان کهندژ – روبه روی پمپ بنزین طلوع فجر – کوچه گلخانه88 – فرعی1

شماره تماس : 03133653272 همراه : 09132169104 abolfazlmosavi52@yahoo.com ایمیل